Zamknij
REKLAMA

Helen Mirren odbierze nagrodę Gildii Aktorów Filmowych za całokształt twórczości

15:24, 20.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Jestem zaszczycona, że zostałam wybrana do otrzymania nagrody SAG Life Achievement Award. Odkąd byłam młodą aktorką, zawsze inspirowałam się amerykańskimi filmami aktorstwem filmowym i uczyłam się z nich, więc ta nagroda jest dla mnie szczególnie ważna" - powiedziała Mirren w oświadczeniu cytowanym na łamach "Variety". SAG Life Achievement Award trafi do rąk brytyjskiej legendy kina podczas 28. gali SAG Awards, która odbędzie się 27 lutego 2022 roku w The Barker Hangar w Santa Monica.

Jest jedną z niewielu gwiazd, które zdobyły tzw. potrójną koronę nagród przemysłu filmowego, czyli Oscara, Tony i Emmy. Już 27 lutego 2022 roku Helen Mirren doda do nich kolejne ważne wyróżnienie - nagrodę Gildii Aktorów Filmowych za całokształt twórczości (SAG Life Achievement Award). Przyznawana jest ona gwiazdom, które "pielęgnują najwspanialsze ideały zawodu aktorskiego".

Dla kapituły nagrody wybór Mirren był oczywisty. Fran Drescher, przewodnicząca przyznającej to wyróżnienie organizacji SAG-AFTRA, brytyjska aktorka to "geniusz" i "świetlisty talent". "Jej praca i dorobek obejmuje gamę postaci, od emerytowanego super-zabójcy CIA i bezwzględnego rosyjskiego szpiega po sprzątaczkę i najwspanialszą Elżbietę II. Zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę wszystkim aktorom, każda jej kolejna rola przewyższa jej poprzednie dokonania" - stwierdziła Drescher.

Wydaje się, że Mirren niebawem znów raz podniesie poprzeczkę. Aktorka aktualnie wciela się postać byłej premier Izraela Gołdy Meir. Spoglądając na zdjęcia, które spływają z planu filmu "Golda", trudno się oprzeć wrażeniu, że rola Żelaznej Damy Izraela będzie kolejną popisową kreacją królowej brytyjskiego kina. (PAP Life)

mdn/ gra/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%