Zamknij
REKLAMA

Quentin Tarantino wystawia na aukcję siedem nieznanych scen z „Pulp Fiction”

14:29, 03.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak informuje portal "Slashfilm", popularny reżyser wkracza do świata kryptowalut oraz NFT, czyli tzw. Non-Fungible Tokens (niewymienialnych tokenów). W ostatnim czasie stały się one popularne wśród artystów i influencerów, którzy wystawiają takie tokeny na specjalnych aukcjach. Dzięki specjalnej technologii nabywcy otrzymują pewność ich oryginalności w postaci cyfrowego certyfikatu. I choć może istnieć wiele kopii konkretnego pliku bądź przedmiotu, tylko jeden uznawany jest za oryginał.

Nie lada gratka czeka fanów wyreżyserowanego przez Quentina Tarantino filmu "Pulp Fiction". Na specjalnej aukcji będą mogli kupić siedem nieznanych do tej pory scen z tego legendarnego filmu. Na licytację trafią też ręcznie pisane, oryginalne scenariusze filmu oraz specjalnie przygotowane komentarze samego Tarantino.

Wystawione przez Tarantino tokeny trafią na platformę OpenSea w postaci tzw. Secret NFT "wzbogaconych o funkcje prywatności i kontroli dostępu w celu stworzenia ukrytych treści i doświadczeń". Dają one nabywcy wybór. Może on podzielić się zakupionymi tokenami z innymi, bądź zachować je tylko dla siebie. Jeśli zdecyduje się na tę drugą opcję, nieznane sceny z "Pulp Fiction" nie ujrzą światła dziennego.

"Jestem podekscytowany możliwością zaprezentowania tych wyjątkowych scen z +Pulp Fiction+ fanom. Secret Network oraz Secret NFTs stwarzają cały nowy świat, w którym artyści łączą się z fanami. Jestem podekscytowany możliwością bycia częścią tego świata" - oświadczył Quentin Tarantino.

"Tajna treść sama w sobie jest jedyna w swoim rodzaju. Nikt nigdy wcześniej jej nie widział ani nie słyszał. Znajdą się w niej również pierwsze ręcznie pisane scenariusze +Pulp Fiction+ oraz ekskluzywny, przygotowany specjalnie z myślą o kupującym komentarz Tarantino. Zdradzi w nim tajemnice związane z filmem oraz ze sobą. Dostępne publicznie metadane NFT w postaci okładki tego ekskluzywnego materiału, też są rzadkością. To unikalne dzieło sztuki, którego nikt wcześniej nie widział" - czytamy w opisie aukcji. (PAP Life)

kal/ gra/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%