Zamknij
REKLAMA

Akcja Kresy Zakończona

11:17, 04.11.2020 | D.D
Skomentuj Akcja Kresy Zakończona
REKLAMA

Powiat Myszkowski wraz z jednostkami podległymi wziął udział w akcji charytatywnej „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2020”. W ramach akcji przeprowadzono zbiórkę pieniężną na rzecz polskich dzieci i Polaków mieszkających na Kresach. Do specjalnie przygotowanych puszek można było wrzucać pieniądze.

Ze względu na stan epidemiologiczny i związane z tym ograniczenia, zmianie uległa dotychczasowa forma organizowania pomocy. Indywidualne przekazywanie darów rzeczowych zastąpiono zbiórką środków pieniężnych, za które zostaną zakupione artykuły żywnościowe oraz niezwykle potrzebne w tym czasie środki ochrony indywidualnej. 

Koordynatorem akcji w Powiecie Myszkowskim był Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk.

- To bardzo cenne, że mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego biorą udział w akcji. Chciałbym podkreślić, ż Powiat jest ważnym łącznikiem między organizatorami przedsięwzięcia, Polakami mieszkającymi na Kresach, a osobami, które udzielają wsparcia - mówi Janusz Romaniuk.

W jednostkach Powiatu zebrano 600 zł. Coroczna akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej, polegającej na wsparciu rodaków mieszkających poza granicami naszego kraju. Nasza solidarność i pamięć podtrzymuje wieź pomiędzy Polską, a Kresami.

[Powiat Myszkowski]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA