Zamknij
REKLAMA

Matematyka nie musi być nudna w ramach projektu Erasmus+

00:27, 08.12.2019 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

"Matematyka nie musi być nudna" - tą tezę udowadniali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie. W „piątce” już kolejny raz gościły delegacje ze szkół zagranicznych w ramach realizacji projektu „ERASMUS+”.

Od 4 do 8 listopada 2019 r. placówka gościła partnerów z Włoch, Grecji, Rumunii  i Turcji. Uczniowie i nauczyciele pracowali nad projektem „Playful Mathematics - Matematyka nie musi być nudna”. Podczas zajęć i warsztatów uczestnicy projektu odkrywali, że matematyka jest obecna w życiu codziennym.   

Działania miały na celu kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Goście odwiedzili również Urząd Miasta, gdzie spotkali się burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem, w trakcie wizyty mieli możliwość poznania historii miasta i regionu oraz perspektyw na przyszłość. Oprócz zajęć w szkole zwiedzili Wieliczkę, Kraków, Częstochowę, brali udział w warsztatach w Żarkach oraz Koziegłowach, uczestniczyli w zajęciach z ekonomii „Czy matematyka może bawić?”, prowadzonych przez wykładowców UJD w Częstochowie.

Projekt ten umożliwia wymianę doświadczeń, metod  i dobrych praktyk w nauczaniu i uczeniu się, poznanie systemów edukacji w poszczególnych krajach, zapoznanie się z technikami i narzędziami, które uatrakcyjniają tradycyjne metody nauczania; rozwijanie umiejętności komunikacji w zakresie języka angielskiego. Tydzień spędzony w Polsce był dla naszych gości okazją do poznania kultury i tradycji, dla naszych uczniów, oprócz realizacji celów matematycznych - to możliwość doskonalenia języka angielskiego i zapoznania się z językami ojczystymi naszych partnerów.

[UM Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA