W informacji podano, że Duda objął patronat "wyrażając szacunek i wdzięczność za codzienny trud i ciężką pracę rolników", a także, że pragnie "włączyć się w tegoroczne obchody dożynek i wspólnie z mieszkańcami polskiej wsi dziękować za plony".
Prezydent Andrzej Duda objął Patronat Narodowy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad uroczystościami dożynkowymi organizowanymi w 2021 roku w kraju i za granicą - poinformowano w poniedziałek na stronach Kancelarii Prezydenta.
Prezydent skierował też przesłanie do uczestników dożynek. "W imieniu Rzeczypospolitej chcę przekazać wszystkim pracującym na roli wyrazy głębokiego szacunku i uznania. Dożynki to sposobność, aby podziękować za chleb, który tafia na nasze stoły, ale także za poświęcenie, za służbę dobru wspólnemu i polskiej racji stanu" - napisał Duda.
"W czterdziestą rocznicę podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich i rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych +Solidarność+ chcemy też oddać hołd tym, którzy przed czterdziestu laty upomnieli się o godność i prawa polskich rolników, przyczyniając się do zwycięstwa nad komunizmem" - dodał.
Prezydent zapewnił, że "Rzeczpospolita nigdy nie zapomni o zasługach polskiej wsi".
Podkreślił, że rolnictwo jest ważną częścią polskiej gospodarki. "Suwerenny byt Polaków zależy w dużej mierze od zachowania bezpieczeństwa żywnościowego. Możemy dziś z dumą powiedzieć, że polscy rolnicy nie tylko są w stanie wyżywić naród, ale mogą też z sukcesem konkurować na światowych rynkach" - ocenił Duda.
Podziękował też rolnikom za to, że w trudnym okresie pandemii Covid-19 "dali Polakom poczucie bezpieczeństwa, za to, że nawet przez chwile produkcja żywności nie była zagrożona i że nie zabrakło chleba w naszych domach".
Prezydent zapewnił też, że sprawy polskiego rolnictwa i polskiej wsi są dla niego szczególnie ważne. (PAP)
autor: Krzysztof Kowalczyk
krz/ mok/
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myszkow365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla miejscowości Myszków
alert typu: ALERT PIERWSZEGO STOPNIA!!! w nocy bedzie ciemno
mefiu
22:25, 2025-05-02
Barbara Nowacka: pielęgnowanie pamięci o Holokauście je
katastrofa
katastrofa
00:10, 2025-01-28
Paweł Bacior – Młodzieżowy Radny, który działa lokalnie
Fantastycznie działasz, mocno wierzę, że zajdziesz daleko, bo takich ludzi jak Ty bardzo potrzeba w regionie. Powodzenia młody człowieku :)
Jagoda
15:34, 2024-11-25
Rząd planuje wprowadzenie obowiązku rejestracji wszystk
Blingle Jacksonville, FL 10221-3 Beach Boulevard, Jacksonville, FL 32246, United Ꮪtates 9049778928 Garden night ambient lighting (Jai)
Lanora
10:58, 2024-09-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz