Zamknij

Dolnośląscy medaliści olimpijscy odebrali z rąk marszałka województwa nagrody sportowe

15:50, 13.08.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Bardzo serdecznie chciałbym pogratulować i podziękować sportowcom w imieniu władz województwa, sejmiku i wszystkich Dolnoślązaków. Swoimi osiągnięciami i ambicją rozsławiacie nasz region. Jesteśmy z was dumni" - mówił podczas piątkowej uroczystości marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Jak dodał, samorząd województwa stara się, aby baza, na której ćwiczą sportowcy, była jak najlepsza.

Natalia Kaczmarek, złota i srebrna medalistka w sztafecie, Paweł Fajdek, brązowy medalista w rzucie młotem oraz trener biegaczy Marek Rożej odebrali w piątek z rąk marszałka województwa nagrody sportowe. Władze regionu zapowiedziały rozpoczęcie w listopadzie budowy hali atletycznej we Wrocławiu.

Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa zapowiedział, że w listopadzie powinna rozpocząć się budowa hali atletycznej we Wrocławiu. "Jesteśmy na ukończeniu wszystkich formalności z tym związanych i jeżeli nic nie zakłóci podpisania umowy, możemy oczekiwać, że w listopadzie zostanie wbita przysłowiowa łopata przy rozpoczęciu tej inwestycji. Mam nadzieję, że przy następnym spotkaniu będziemy mogli już powiedzieć, że wykonaliśmy zadanie. Liczę też, że ta inwestycja przysporzy się do tego, aby w przyszłości kolejni mistrzowie trenując tam zdobywali kolejne medale" - mówił.

Dziękując za wyróżnienie Natalia Kaczmarek podkreśliła, że jest to miłe zwieńczenie ciężkiej pracy zespołu. "Mam nadzieję, że będzie dane mi trenować na hali lekkoatletycznej i że infrastruktura we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku nadal będzie się rozwijać" - powiedziała medalistka.

"Pochodzę z Dolnego Śląska, z Żarowa, cały czas tam mieszkam, choć później emigrowałem na Lubelszczyznę, teraz jestem w AZS AWF Katowice. Nie mogłem nigdy znaleźć swojego domu, ale tutaj zawsze na Dolnym Śląsku pamiętają o mnie, za co bardzo dziękuję" - mówił z kolei Paweł Fajdek.

Natalia Kaczmarek jest zawodniczką AZS AZF Wrocław. W 2018 r. podczas Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Birmingham zdobyła wicemistrzostwo świata w sztafecie kobiet 4x400 m. Na igrzyskach w Tokio zdobyła złoty medal w sztafecie mieszanej 4x400 m oraz srebrny w sztafecie 4x400 kobiet.

Paweł Fajdek to czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem w latach 2013, 2015, 2017, 2019, a także trzykrotny medalista mistrzostw Europy, w tym złotego medalu w 2016 r. i srebrnych w latach 2014 i 2018. W Tokio zdobył brązowy medal w rzucie młotem.

Wyróżnienie trafiło także do Marka Rożeja, trenera Natalii Kaczmarek oraz innych biegaczy występujących na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio - Joanny Linkiewicz i Jakuba Krzewiny. Pod jego okiem trenują również polscy czterystumetrowcy.

"Jako trener mogę powiedzieć, że ciężka praca doprowadziła nas do tego sukcesu, myślę, że największego w dotychczasowej karierze, jakim jest złoto i srebro Natalii. Chciałbym podziękować jej za wytrwałość i za to, że zaufała mi. Wyobrażam sobie, że kolejne nasze spotkanie w takim gronie odbędzie się już przy otwarciu hali lekkoatletycznej, nie dlatego, że nie będzie sukcesów sportowych, ale dlatego, że będzie ona otwarta tak szybko, że uprzedzi nasze osiągnięcia" - mówił trener biegaczy. (PAP)

autorka: Agata Tomczyńska

ato/ dki/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%