Zamknij
REKLAMA

Burmistrz wziął udział w Biegu Zatopka w Koprivnice

17:14, 25.09.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Burmistrz wziął udział w Biegu Zatopka w Koprivnice / Myszków

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak wraz z grupą biegaczy z Myszkowa, wziął udział w 17. Biegu Emila Zatopka w Koprivnice, mieście partnerskim Myszkowa. 

Jak co roku, grupa biegaczy z naszego miasta odpowiada na zaproszenie władz Koprivnice i bierze udział w tym wyjątkowym biegu poświęconemu najlepszemu czeskiemu biegaczowi i olimpijczykowi Emilowi Zatopkowi. 

W tym roku, oprócz burmistrza, Myszków reprezentowali: Ewa Kuzior, Katarzyna Miklas, Piotr Miklas oraz Marek Ferdynand. 

Bieg Zatopka odbywa się regularnie w najbliższą sobotę od urodzin biegacza, czyli 19 września 1922 r. Co ciekawe, tego samego dnia urodziła się również jego żona Dana Zatopkova.

Bieg rozpoczyna się w Koprivnice, rodzinnym mieście Emila Zátopka, w pobliżu poświęconego mu pomnika, który został uroczyście odsłonięty 21 września 2002 r. w 80. rocznicę urodzin Emila Zátopka. Startem każdego wyścigu zajmuje się Pani Dana Zátopková, pod nadzorem członków Czeskiego Klubu Olimpijskiego i Czeskiego Komitetu Olimpijskiego.

Meta biegu znajduje się w Rožnovie pod Radhoštěm, oddalona o 22,3 km, w miejscu spoczynku tego wybitnego biegacza. Tam również odbywa się ceremonia wręczenia nagród, w których uczestniczą członkowie Czeskiego Klubu Olimpijskiego wraz z Daną Zátopkovą, przedstawiciele Czeskiego Komitetu Olimpijskiego oraz zaproszeni goście.

[UM Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone