Zamknij

W najbliższą niedzielę politycy PSL-KP organizują tzw. zieloną niedzielę dla przedsiębiorców

22:24, 19.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"W najbliższą niedzielę w całej Polsce będziemy rozmawiali o sposobach walki z wysoką inflacją i +drożyzną PiS+. PSL-Koalicja Polska jest rzecznikiem polskich przedsiębiorców. Stawiamy na ludzi ciężkiej pracy, którym rządzący dokręcają śrubę" - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W najbliższą niedzielę, 22 maja posłowie, samorządowcy i działacze PSL- Koalicji Polskiej organizują tzw. zieloną niedzielę dla przedsiębiorców; tego dnia odbędą ponad 100 spotkań się z przedsiębiorcami, z którymi będą rozmawiać o wyzwaniach i problemach z jakimi muszą się oni mierzyć.

Według niego, "rządzący próbowali mówić, że +mamy kolejne kamienie milowe+ do pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, a tak naprawdę mają kamień u szyi w postaci ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, w postaci Solidarnej Polski". "Ten kamień ciągnie do ziemi nie rządzących, ale całą Polskę, wspólnoty lokalne i samorządy" - zaznaczył lider PSL.

W ocenie, wiceprezesa PSL, posła Dariusza Klimczaka w walce z inflacją państwo polskie działa na dwa fronty. "Prezes NBP Adam Glapiński kręci kierownicą w lewo podwyższając stopy procentowe, a premier Mateusz Morawiecki w prawo dodając nowych pieniędzy na rynek" - podkreślił Klimczak.

"Prawda jest taka, że na wysokiej inflacji zarabia rząd, na wysokich stopach procentowych zarabiają banki, a tracą Polacy" - powiedział wiceprezes PSL.

Dlatego - jak mówił - "proponujemy obniżenie marż kredytowych, likwidację +podatku Belki+ oraz wyemitowanie obligacji oprocentowanych na 10 procent do 50 tysiąca złotych".

Politycy Stronnictwa zwracali uwagę, że w ciągu siedmiu lat rządów PiS wprowadzono 43 podwyżki podatków i nowych opłat. Dodają, że wzrosła też składa ZUS dla przedsiębiorców z 1092 zł. w 2015 roku do 1457 w 2021 r.

Podczas niedzielnych spotkań politycy PSL-KP zaprezentują dziesięć postulatów dotyczących pomocy polskim przedsiębiorcom. A są nimi: dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, odblokowanie środków z KPO, OZE dla każdego, czy wzrost udziału samorządów w podatkach.

Politycy PSL-KP będą mówić też o likwidacji "podatku Belki"; emisji 10 proc. obligacji do 50 tys. zł; obniżeniu marż kredytów; sprzeciwie nowym podatkom; zielonym świetle dla inwestycji oraz stabilnym prawie. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ godl/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%