Zamknij

Ziobro: średni czas trwania postępowań w pierwszym kwartale br. skrócił się o blisko 2 miesiące

18:57, 13.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Wielki wysiłek informatyzacji i wprowadzenie nowoczesnych technologii do polskiego sądownictwa oraz zmiany w procedurze, które też uprościły i ułatwiły postępowanie zwłaszcza w sprawach cywilnych, przyczyniły się do tego, o czym dzisiaj chcemy państwu powiedzieć. Otóż średni czas trwania postępowań w pierwszym kwartale tego roku skrócił się i to aż o blisko 2 miesiące" - poinformował Ziobro w piątek na konferencji prasowej.

Wielki wysiłek informatyzacji i wprowadzenie nowoczesnych technologii do polskiego sądownictwa przyczyniły się do tego, że średni czas trwania postępowań w pierwszym kwartale tego roku skrócił się o blisko 2 miesiące - przekazał w piątek szef MS Zbigniew Ziobro.

Jak dodał, średni czas postępowań w wybranych kategoriach spraw, które raz do roku są badane wynosił w tym kwartale 5,5 miesiąca. "To przeszło o 1,6 miesiąca krócej, niż w zeszłym roku" - zauważył.

Natomiast - jak dodał - "jeśli wziąć postępowanie wyłącznie w pierwszej instancji, to jest to jeszcze lepszy wynik". "Bo to tylko 4,2 miesiąca, jeśli liczyć to w tym przedziale czasu" - powiedział Ziobro. "Dla przykładu, w sądach rejonowych sprawy niezwykle istotne gospodarcze przyspieszyły o prawie 2,5 miesiąca, a sprawy cywilne o 2 miesiące" - podkreślił szef MS.

"Jeśli popatrzymy na sprawy karne, to widzimy optymistyczne dane. Pierwszy kwartał przyniósł informację, że na 100 spraw karnych, które wpływały w miesiącu do sądu, załatwianych było 121 spraw, co pokazuje, że sądy załatwiają zaległości" - zaznaczył Zbigniew Ziobro. (PAP)

autor: Edyta Roś, Adrian Kowarzyk

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%