Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

„Rz”: Więcej uprawnień dla NGO-sów

PAP 04:28, 26.06.2026 Aktualizacja: 04:34, 26.06.2026
Skomentuj „Rz”: Więcej uprawnień dla NGO-sów

„Rz” wskazuje, że dziś prawo jest niespójne. Organizacja, która zgłosi zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, może złożyć zażalenie na odmowę prokuratury. Jeśli jednak postępowanie zostanie wszczęte, a potem szybko przez śledczych umorzone – NGO ma już związane ręce. Ministerstwo Sprawiedliwości w projekcie nowelizacji kodeksu postępowania karnego postanowiło uzupełnić tę lukę.

 

„Wszyscy powinniśmy być zainteresowani tym, by praca prokuratury była weryfikowana” – chwali inicjatywę MS cytowany przez gazetę Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

Obawy ma natomiast rzecznik praw obywatelskich. Choć co do zasady popiera kierunek zmian, zwraca uwagę, że czasem, zwłaszcza w przypadku medialnych spraw, aktywność niektórych organizacji może być podyktowana chęcią uzyskania rozgłosu, a „ochrona interesu społecznego” zostanie potraktowana instrumentalnie.

 

Dlatego RPO podczas konsultacji projektu noweli zaproponował ściślejsze powiązanie uprawnień NGO-sów z ich celami statutowymi - informuje „Rzeczpospolita”. (PAP)

 

lm/ jm/

(PAP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myszkow365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%