Zamknij

Dodaj komentarz

„Rz”: Polska buduje tarczę przeciw dronom

PAP 07:34, 29.01.2026
Skomentuj „Rz”: Polska buduje tarczę przeciw dronom

W skład systemu San mają wchodzić radary, tzw. efektory do zwalczania dronów, zagłuszarki do walki radioelektronicznej, armaty 30 i 35 mm, wielolufowe karabiny maszynowe oraz niskokosztowe rakiety 70 mm.

 

Jak czytamy w „Rz”, głównym wykonawcą systemu będzie Polska Grupa Zbrojeniowa, ale kluczową rolę odegrają także gdyńska APS oraz norweski Kongsberg.

 

Umowa obejmie 18 baterii, które mają trafić do wojska do końca 2027 r. Jej podpisanie planowane jest na koniec stycznia lub kilka–kilkanaście dni później – podaje „Rz”.

 

gru/ sp/

(PAP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myszkow365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%