Zamknij
REKLAMA

SG: w środę odnotowano ponad 480 prób nielegalnego przekroczenia granicy; zatrzymano 8 imigrantów

09:24, 14.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"W środę 13.10 na granicy Polski i Białorusi odnotowano 482 prób jej przekroczenia. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, pozostałym próbom zapobieżono" - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

W środę strażnicy graniczni odnotowali 482 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 8 nielegalnych imigrantów - poinformowała w czwartek Straż Graniczna.

Wśród 8 zatrzymanych imigrantów 6 osób to obywatele Iraku, a 2 osoby to obywatele Iranu - doprecyzowała SG.

Za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali wczoraj 5 cudzoziemców: 2 obywateli Gruzji, obywatela Ukrainy, obywatela Syrii i obywatela Iraku.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła 18,3 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. miało miejsce w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 1 października prezydent podpisał rozporządzenie o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 60 dni. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%