Zamknij
REKLAMA

Premier: Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie

17:55, 02.05.2020 | D.D
Skomentuj PAP
REKLAMA

"W polskim kalendarzu są takie dni, których nawet pandemia koronawirusa nie jest w stanie nam odebrać. To dzień Polonii i Polaków za granicą" - powiedział premier w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Jak dodał, "co roku 2 maja ze szczególną mocą podkreślamy, że Polska nie liczy sobie 38 mln obywateli". "Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie" - zaznaczył.

Co roku 2 maja ze szczególną mocą podkreślamy, że Polska nie liczy sobie 38 mln obywateli; Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w przypadającym 2 maja Dniu Polonii i Polaków za Granicą.

Według Morawieckiego, to nie przypadek, że tego samego dnia obchodzimy także święto Flagi RP, bo, jak wskazał "te dwa kolory łączą nas ze sobą najściślej". "W nich mieści się całe spektrum naszych historii, naszych emocji i naszych marzeń" - zaznaczył.

"Drodzy rodacy, chcę wam podziękować za to, że jesteście, za to, że swoją pracą i swoim talentem tak godnie reprezentujecie Polskę na całym globie. I proszę pamiętajcie, gdziekolwiek jesteście: wasza ojczyzna Polska, wasz dom jest razem z Wami" - zapewnił szef rządu.

Morawiecki we wpisie na Facebooku podziękował "wszystkim Rodakom mieszkającym poza Ojczyzną, na wszystkich kontynentach" za to, że "rozsławiają imię naszego kraju we wszystkich zakątkach Ziemi". "Wszyscy - w Polsce i na świecie - wywieśmy dzisiaj nasze piękne, biało-czerwone, flagi narodowe" - wezwał premier. (PAP)

autor: Olga Łozińska

oloz/ par/

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz