Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolskie Dziękczynienie za plony na Jasnej Górze

13:20, 31.08.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 31 sierpnia - 1 września 2019 r. na Jasnej Górze odbędą się uroczystości Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rolników i Święta Dziękczynienia za Plony, czyli Jasnogórskie Dożynki 2019. Jak co roku, Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim, towarzyszyć będzie Krajowa Wystawa Rolnicza. Zapraszamy do udziału w uroczystościach i odwiedzania stoisk. 

W tym roku Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Bogu za plony będzie odbywać się pod hasłem "Do Matki pełnej Darów Ducha Świętego".
Dożynki to bardzo ważne i symboliczne święto dla rolników, ale i wszystkich ludzi, ponieważ przypominają, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy na roli codziennie możemy spożywać chleb. Każda parafia, diecezja ma swoje lokalne Dziękczynienie za Plony, ale szczególny wymiar zyskują Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. To niesamowite spotkanie rolników z całego kraju.
Pierwsze dożynki na Jasnej Górze odbyły się 5 września 1982 r. Od tego czasu, rolnicy każdego roku, w pierwszy weekend września, przybywają do Częstochowy, aby przez ręce Maryi podziękować Bogu za plony i prosić o łaski oraz urodzaj na kolejny rok.
Centralnym punktem tegorocznych obchodów będzie uroczysta suma w niedzielę 1 września, o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa.
Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim towarzyszyć będzie XXVIII Krajowa Wystawa Rolnicza na deptaku II i III Al. Najświętszej Maryi Panny, Placu Biegańskiego, terenie Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza, Miejskiej Galerii Sztuki przy III Al. Najświętszej Maryi Panny oraz Al. Sienkiewicza. Na częstochowskich Alejach NMP, już od piątku, pojawi się mnóstwo wystawców z całej Polski. 

Program 31 sierpnia, sobota
19.00 - Msza św. w bazylice
21.00 - Apel Jasnogórski
21.45 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
23.00-24.00 - czuwanie modlitewne w kaplicy jasnogórskiej
Program 1 września, niedziela
00.00 - Msza św. w kaplicy jasnogórskiej
1.15-4.00 - czuwanie modlitewne w kaplicy jasnogórskiej
4.00 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8.00-10.45 - Wspólna modlitwa na Placu przed szczytem jasnogórskim
11.00 - uroczysta suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego.

[UG Poraj]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone