Zamknij
REKLAMA

Synoptyk IMGW: we wtorek front atmosferyczny będzie się przemieszczał z zachodu na wschód - przyniesie opady deszczu i burze

21:31, 25.07.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zgodnie z prognozą pogody Ewy Łapińskiej z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek rano na wschodzie i południowym wschodzie kraju powinno być pogodnie i słonecznie. Temperatura wyniesie od 20 do 21 stopni Celsjusza. "Od Pomorza przez Kujawy po Ziemię Łódzką i Opolszczyznę mogą wystąpić burze i spaść przelotny deszcz" - wskazała Łapińska.

Prognozujemy, że we wtorek front atmosferyczny będzie się przemieszczał z zachodu na wschód kraju. Przyniesie opady deszczu i burze - przekazała PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Dodała, że burzy z opadami deszczu należy się spodziewać na wschodzie, południowym wschodzie i w centrum kraju.

Podkreśliła, że "w rejonach burz porywy wiatru wyniosą do 65 km/h, opady deszczu do około 30 mm".

"We wtorek front atmosferyczny będzie się przemieszczał z zachodu na wschód kraju. Przyniesie opady deszczu i burze" - prognozuje synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Dodała, że opadów deszczu i burzy należy się spodziewać na wschodzie, południowym wschodzie oraz w centrum kraju. "Warmia i Mazury, Pomorze, Podlasie, Mazowsze, Lubelszczyzna, Podkarpacie, Śląsk, Małopolska - tutaj wszędzie burze. Natomiast na zachodzie, północnym zachodzie raczej przelotny deszcz" - zaznaczyła synoptyk IMGW.

Ewa Łapińska wskazała, że temperatura maksymalna we wtorek będzie się wahać od 21-22 stopni Celsjusza na Podhalu i nad morzem, w centrum i na zachodzie 26 st. C, do 32 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Jak zaznaczyła, we wtorek wiatr będzie słaby i umiarkowany. "W burzach porywy wiatru mogą wynieść 70-75 km/h, opady deszczu w burzach około 15 mm, na południu lokalnie 35 mm" - przekazała Ewa Łapińska.(PAP)

Autor: Paweł Auguff

pau/ mir/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%