Zamknij
REKLAMA

Czyste powietrze - rusza nabór wniosków

22:01, 19.09.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Ruszył nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego "Czyste Powietrze". Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzącej z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Beneficjentami mogą być osoby fizyczne. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się pod linkiem: https://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci/2271-nabor-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze.html. Zachęcamy do przyłączenia się do walki o czyste powietrze.

Infolinia - 32 60 32 252
[email protected]

Gdy 22 lutego br. Premier RP zapowiedział pilotażowy program termomodernizacji, mający na celu zmniejszenie zanieczyszczeń, a jednocześnie zwiększenie możliwości ocieplenia domów, zwróciliśmy się z pismem do Szefa Rządu o uwzględnienie naszego miasta w owym programie. W uzasadnieniu, by pilotażowym programem objąć wszystkie miasta poniżej 100 tys. mieszkańców pisaliśmy …„duże miasta uzyskują znacznie wyższe wskaźniki ekologiczne i to one zdecydowanie wygrywają takie konkursy, gminy wiejskie mają sposobność korzystania z Programu Obszarów Wiejskich….”. Zaś najbardziej poszkodowane są właśnie takie miasta jak Myszków i stąd zwrócenie uwagi na problem  miast średnich. 29 czerwca otrzymaliśmy odpowiedź z Kancelarii Premiera, że Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała listę miast, na której znalazł się również Myszków.  Dzisiaj z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach otrzymaliśmy informację, że dla wszystkich gmin rusza program „Czyste Powietrze”. Miło jest  wiedzieć, że może w małym stopniu, ale zwróciliśmy uwagę na trudności z jakimi w konkursach borykają się miasta średnie. Czynnikiem warunkującym udział w tym projekcie jest indywidualny dochód na mieszkańca w gospodarstwie domowym.

(UM Myszków)

(D.D)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone