Zamknij
REKLAMA

Inżynier do spraw jakości - kluczowe stanowisko w każdej firmie

15:06, 16.07.2020 | materiały partnera

Każde przedsiębiorstwo produkcyjne musi dbać o jakość swoich produktów, dlatego jednym z najważniejszych pracowników jest inżynier do spraw jakości. Dba o to by standardy dotyczące wytwarzania produktu na każdym etapie były przestrzegane, a pracownicy odpowiednio przeszkoleni. Prowadzi wewnętrzne szkolenia w firmie. Ponadto wdraża potrzebne modyfikacje w przypadku wystąpienia błędów w procesie produkcji.

Kto może zostać inżynierem do spraw jakości?

Każdy, kto chce podjąć pracę jako inżynier do spraw jakości musi mieć wykształcenie wyższe techniczne. Bez wątpienia musi również znać angielski na bardzo dobrym poziomie. Zwykle firmy zatrudniające takich pracowników oczekują, by mieli oni przynajmniej kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku, gdzie brali udział w procesie wdrażania nowych produktów. Każda firma działa według określonych standardów jakości i technologii. Dlatego pracownik powinien znać określoną normę ISO i jej założenia, a także system SAP. Powinien również posiadać uprawnienia do przeprowadzania audytów wewnętrznych, gdyż to należy do jego kompetencji. Musi być gotowy na konieczność stałego dokształcania się.

Poznaj charakterystykę zawodu inżyniera ds. jakości

Przede wszystkim inżynier do spraw jakości zna metody i techniki zapewnienia jakości. W związku z tym przeprowadza regularne kontrole na poszczególnych etapach produkcji. Dotyczy to zarówno komponentów w procesie wytwarzania, jak i gotowych produktów. Uczestniczy w procesie sporządzania audytów dotyczących jakości. Reprezentuje również przedsiębiorstwo w kontaktach z audytorami zewnętrznymi. To do inżyniera ds. jakości należy weryfikowanie i odpowiadanie na skargi klientów. Oferty pracy dla inżyniera do spraw jakości pojawiają się na portalach z ogłoszeniami. Warto zwrócić uwagę również na medianę zarobków na tym stanowisku. Inżynier do spraw jakości może liczyć na średnie wynagrodzenie w granicach 3, 5-4 tys. zł. Pożądane w tej pracy są zdolności logicznego myślenia, analizy i syntezy informacji. Niewątpliwie są to cechy, które ułatwiają codzienne wykonywanie obowiązków, które inżynier wykonuje głównie w swoim biurze. Osoby poszukujące zatrudnienia w tym zawodzie mogą zatrudnić się np. w fabryce samochodów, maszyn przemysłowych, telefonów komórkowych i wielu innych. To praca pełna wyzwań.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop