Zamknij

Unieważnienie kredytu we frankach regułą? Nadchodzi nowy trend

15:13, 21.07.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:16, 21.07.2022

Niegdyś unieważnienie kredytu we frankach pozostawało w sferze marzeń frankowiczów, którzy podpisali umowę ze swoim bankiem, dlatego też duża część z nich liczyła na ugody, które notabene nie spełniły oczekiwań kredytobiorców. Dzisiaj już wiemy, że unieważnienie kredytu we frankach jest regułą, a do tego potrzeba jedynie określenie wady umowy kredytowej.  

  • Bank jest instytucją zaufania publicznego, niewielu frankowiczów zdaje sobie sprawy z tego, iż jest on również przedsiębiorstwem, dlatego brak dostatecznej informacji o ryzyku zawarcia kredytu frankowego nie wzbudzał podejrzeń 
  • Państwo nie zabezpiecza interesów kredytobiorców, wspierając między innymi program ugód, który jest szalenie nieopłacalny dla frankowiczów 
  • Prawo Unii Europejskiej chroni interesy konsumenta, bowiem w żadnej sytuacji przedsiębiorstwo, ekspert w danej dziedzinie nie powinien narazić na negatywne konsekwencje nieświadomego przedsiębiorcy 

Unieważnienie umowy czy odfrankowienie kredytu? 

Trend odfrankowienia kredytu, który był najczęściej praktykowanym rozwiązaniem sporu między frankowiczami a bankami, dawno odszedł w niepamięć. Na kanwie wyroków w sprawach frankowych stwierdzić można, iż aktualnie tylko 20 proc. orzeczeń, to odfrankowienie kredytu, zaś reszta to unieważnienie umowy w całości.  

Skąd zmiana tej tendencji? Sądy niegdyś starały się w toku postępowania zbadać, czy frankowicz był świadomy zapisów i postanowień zawartych w umowie, aktualnie określenie przez sąd wad umowy wystarcza do jej podważenia, a w efekcie jej unieważnienia. Można zatem stwierdzić, iż samo posiadanie kredytu we frankach umożliwia unieważnienie umowy, bowiem warunek zawarcia umowy kredytowej określa, iż kwota kredytu musi zostać podana. Jeśli kurs w dniu wypłaty kredytu był inny niż w dniu podpisania umowy, to umowa nosi wady prawne.  

Frankowicze bez wsparcia ze strony Państwa 

Już pierwsza myśl, jaka przychodzi, gdy zestawiamy banki oraz frankowiczów z perspektywą wsparcia, to niesprawiedliwość. Frankowicze na tym polu pozostają przegrani, bowiem Państwo na każdym kroku wspiera działalność banków, chociażby poprzez wspieranie zwolnień podatkowych w kwestii ugód frankowych. Mimo pogarszającej się sytuacji frankowiczów – wakacje kredytowe przewidziane zostały tylko dla złotówkowiczow, zatem frankowicze otrzymali jedynie sygnał, iż samodzielnie mogą się ubiegać o sprawiedliwość.  

Kurs franka szwajcarskiego skoczy - trzeba złożyć pozew 

W ocenie specjalistów Kancelarii Frejowski CHF, unieważnienie umowy lub odfrankowienie kredytu jest aktualnie jedynym rozsądnym wyjściem na nachodzące zmiany i podwyżki. Poza tym, że jest to jedyne wyjście, to również wygrywanie spraw przez frankowiczów stało się już regułą, której banki nie potrafią odwrócić.  

Kancelaria frankowa Bytom rekomenduje, aby decyzję o złożeniu pozwu podjąć jak najszybciej zabezpieczając jednocześnie swoje roszczenie wobec banku i chroniąc się przed wysokimi ratami kredytu.  

Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF lub skorzystaj z narzędzia, jaki jest kalkulator frankowy i dowiedz się, ile możesz odzyskać od banku! 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%