Zamknij
REKLAMA

Mogli stracić wszystkie oszczędności...

11:15, 01.07.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Mogli stracić wszystkie oszczędności... / Myszków

Myszkowscy policjanci otrzymali wczoraj cztery informacje o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na tak zwany "wypadek drogowy”. Tym razem jednak, dzięki skutecznym apelom policji o zachowanie ostrożności w takich sytuacjach i rozwadze mieszkańców naszego miasta nikt nie dał się nabrać oszustom.

Myszkowscy policjanci otrzymali wczoraj cztery informacje o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wypadek drogowy”. Tym razem jednak, dzięki skutecznym apelom o zachowanie ostrożności w takich sytuacjach i rozwadze mieszkańców, nikt nie dał się nabrać oszustom.

Liczne ostrzeżenia i apele o zachowanie czujności w sytuacjach dotyczących wyłudzania pieniędzy osobom podającym się za krewnych, przynoszą pożądany efekt. Tylko wczoraj dyżurny myszkowskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od czterech mieszkańców. Scenariusz rozmów we wszystkich czterech przypadkach wyglądał bardzo podobnie. Dzwoniący, podając się za synów lub wnuków twierdzili, że ulegli wypadkowi i potrzebują pieniędzy na załatwienie niezbędnych formalności. W dwóch przypadkach do rozmowy włączał się także mężczyzna, podający się za policjanta, który informował, że kwota od 200 do 330 tys. zł pozwoli uniknąć krewnemu aresztowania. Na szczęście wytypowane przez oszustów ofiary wykazały się dużą rozwagą i ostrożnością. Podejrzewając, że mogą mieć do czynienia z oszustem, skontaktowały się ze swoimi krewnymi i potwierdziły swoje przypuszczenia o próbie wyłudzenia, natychmiast powiadamiając o wszystkim policjantów. Przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy, rzekomo przeznaczonych dla naszych najbliższych, nieznanym sobie osobom. Ostrzeżenie to kierujemy szczególnie do osób starszych i mieszkających samotnie.

Apelujemy także do członków rodzin tych osób - dzieci i wnuków. Możecie uchronić swoich najbliższych przed przestępcami. Prosimy o przekazanie ostrzeżenia. Opowiedzcie, jak działają oszuści, aby mieć pewność, że mama czy babcia będą wiedziały jak zareagować, kiedy zadzwoni do nich „daleki krewny” lub dawno niewidziany „wnuczek”.

Pamiętajmy, aby zawsze, kiedy zaistnieje taka sytuacja, o swoich podejrzeniach powiadomić policjantów. Postarajmy się przy tym zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących rozmowy.

[KPP Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone