Zamknij

Dzięki dofinansowaniu, w miejscowościach: Lgota Mokrzesz, Lgota Nadwarcie i Oczko

06:31, 18.07.2021 | M.R
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki dofinansowaniu, w miejscowościach: Lgota Mokrzesz, Lgota Nadwarcie i Oczko w ciągu ulic Miła, Akacjowa i Leśna wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Szacowany koszt inwestycji to 3 mln 430 tys. zł, a dofinansowanie do niej wynosi 2 mln zł. Będzie to kolejny etap realizacji Koncepcji Programowo-Przestrzennej Gospodarki Ściekowej dla Gminy i Miasta Koziegłowy i zarazem kontynuacja kanalizacji miejscowości Lgota Nadwarcie. Wymienione sołectwa będą kolejnymi, po Rzeniszowie i Postępie, elementami gminnego projektu kanalizacyjnego. Sieć kanalizacji sanitarnej, o której mowa obejmować będzie układ grawitacyjny odprowadzania ścieków sanitarnych oraz tłoczny wraz z lokalną przepompownią ścieków.Kolejne zadanie realizowane będzie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 595018S ul. Szkolna w m. Gniazdów”. Obecnie droga ma nawierzchnię asfaltową o szerokości od 5 do 6 m. Jest ona mocno zniszczona, posiada liczne ubytki i nierówności. Droga jest odkształcona, zarówno w przekroju podłużnym jak i poprzecznym, zniszczone są także chodniki, a kanalizacja deszczowa jest częściowo niedrożna. Droga, poza komunikacją lokalną związaną z dojazdem do prywatnych posesji, szkoły podstawowej i remizy OSP, wykorzystywana jest także do objazdu w wyniku zdarzeń drogowych na przebiegającej w sąsiedztwie drodze wojewódzkiej nr 789.

– Przebudowa jest konieczna, by uchronić drogę przed całkowitym zniszczeniem. Budowa poboczy oraz chodnika zwiększy bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo i komfort osób niepełnosprawnych, dzieci oraz osób starszych – mówi Jacek Ślęczka, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy.

Szacowany całkowity koszt inwestycji wynosi 3 mln 90 tys. 574 zł, a dofinansowanie 1 mln 545 tys. 287 zł.

Gmina i Miasto Koziegłowy zmodernizowała już z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ul. Sportową w Siedlcu Dużym (całkowita wartość inwestycji – 425 tys. 693 zł, dofinansowanie – 231 tys. 696 zł) oraz przeprowadzono modernizację kotłowni w Zespole Szkół w Koziegłowach (całkowita wartość inwestycji – 281 tys. 948 zł, dofinansowanie – 100 procent). Przy udziale RFIL wybudowano też boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Gniazdowie oraz bieżnię lekkoatletyczną przy Zespole Szkół w Koziegłowach (całkowita wartość inwestycji – 1 mln 622 tys. 493 zł, dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska-Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej-Edycja 2019 – 811 tys. 246 zł, dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – 802 tys. 385 zł).

(M.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%