Zamknij
REKLAMA

SPOTKANIE Z UCZNIAMI W ŻARKACH

15:49, 19.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarkach uczestniczyli w spotkaniu z myszkowskimi policjantami. Starszy aspirant Damian Haber zajmujący się na co dzień prewencją kryminalną i zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie. Mundurowy uświadamiał również młodzież jak ważna jest w życiu znajomość prawa, przekazując im zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich i zagrożeniu demoralizacją.

Policjanci z Myszkowa odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach. Słuchacze dowiedzieli się też między innymi kim jest osoba nieletnia w świetle przepisów, od kiedy rozpoczyna się odpowiedzialność prawna nieletnich, na jakich zasadach odpowiada nieletni za popełnione czyny karalne, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprzestrzeganie prawa przez młodych ludzi w przyszłości, czy jakie są procedury postępowania z nieletnimi.

Funkcjonariusz omówil także z uczniami zjawisko demoralizacji, czym jest i jakie zagrożenia wiążą się z niedostosowaniem społecznym. Stróże prawa nie zapomnieli również o katalogu najczęściej popełnianych przestępstw min. na terenie szkół nie omijając tych popełnianych przez internet związanych głownie z cyberprzemocą i hejtem. Aby teorii nie było za dużo i żeby wiedza lepiej utkwiła w pamięci uczniów całość okraszona była przykładami z pracy policjantów. Było też o handlu ludźmi. Na koniec nie zabrakło wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku w czasie zbliżających się ferii. 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%