Zamknij
REKLAMA

JSW i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach sformalizowały współpracę

14:32, 11.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Celina M. Olszak wyraziła nadzieję, że współpraca uczelni z tą kluczową instytucją dla regionu, kraju i Europy wpisze się w skuteczną transformację woj. śląskiego, opierając ją z jednej strony na dostępnych naturalnych zasobach, z drugiej - wykorzystując postęp technologiczny i dokonania nauki.

Jastrzębska Spółka Węglowa i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach sformalizowały w poniedziałek rozwijaną od lat współpracę. Jednym z jej efektów są nowe studia MBA w rybnickim ośrodku uczelni.

"Dzisiaj formalizujemy tę współpracę z JSW, natomiast historia tej współpracy jest już przynajmniej kilkunastoletnia. Wierzę, że to porozumienie przyczyni się do jej wzmocnienia i bardziej spektakularnych efektów" - zaznaczyła prof. Olszak.

Wiceprezes JSW ds. polityki społecznej Artur Wojtków podkreślił, że spółka bardzo ceni sobie współpracę z uczelnią, która wykształciła już lub dokształciła na studiach podyplomowych co najmniej 260 jej pracowników i której kolejnych absolwentów zatrudnia i zamierza zatrudniać.

Wiceprezes JSW ds. ekonomicznych Robert Ostrowski podkreślił, że spółka potrzebuje młodych, zdolnych, ambitnych absolwentów ekonomii, zajmujących się sprawozdawczością, raportowaniem, kontrolą i finansami.

Ostrowski zasygnalizował, że spółka zamierza objąć patronatem mentorskim kolejnych studentów, pomagając im podczas pisania prac dyplomowych poprzez pokazywanie specyfiki działania jej organizacji, a przez to przygotowując ich do ew. pracy w spółkach grupy kapitałowej JSW.

Prodziekan, dyrektor filii katowickiego UE w Rybniku dr inż. Tomasz Zieliński zaznaczył, że poniedziałkowe porozumienie sankcjonuje intensywną współpracę ośrodka rybnickiego uczelni z JSW, której działalność koncentruje się w tej części regionu.

Jak podkreślił Zieliński, rybnicki ośrodek prowadzi studia o profilu praktycznym, z dłuższymi niż standardowo stażami i obowiązkiem zaangażowania praktyki w proces dydaktyczny. Już po trzech latach od jego utworzenia w 2015 r. wielu studentów znalazło praktyki w JSW, czego efektem stało się porozumienie o mentoringu, które przyniosło już ponad 60 prac dyplomowych dotyczących spółki.

W tym roku przedstawiciel zarządu JSW stał się członkiem rady programowej kierunku finanse i rachunkowość, przy współpracy spółki rozpoczyna się też czwarta edycja studiów podyplomowych o profilu ład korporacyjny, a także pierwsza edycja studiów MBA w tym zakresie. Ich kierowniczką (a także koordynatorką poniedziałkowego porozumienia) jest dr Katarzyna Olejko.(PAP)

autor: Mateusz Babak

mtb/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%