Zamknij
REKLAMA

Śląskie: uszkodzony zaczep ciężarówki przyczyną śmiertelnego wypadku w Boronowie

12.15, 06.12.2022 PAP Aktualizacja: 12.18, 06.12.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 905 w Boronowie po godz. 6. rano.

Uszkodzenie zaczepu samochodu ciężarowego przyczyniło się we wtorek rano do tragicznego wypadku w Boronowie nieopodal Lublińca - wynika z informacji strażaków. Przyczepa wyładowana 17 tonami węgla wpadła na przeciwny pas ruchu i przygniotła auto osobowe.

"Przyczepa samochodu ciężarowego z węglem uderzyła w samochód osobowy, który znalazł się pod przyczepą. Pojazdem osobowym podróżowały trzy osoby. Lekarz stwierdził ich zgon" - relacjonowały służby kryzysowe wojewody.

Rzeczniczka lublinieckiej policji mł. asp. Ewelina Paruzel poinformowała, że trzy ofiary śmiertelne wypadku to mężczyźni.

Rzecznik komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Wojciech Kwapień powiedział PAP, że do wypadku przyczyniło się uszkodzenie zaczepu pojazdu ciężarowego.

"Uszkodzeniu uległ zaczep samochodu ciężarowego. Przez to przyczepa, na której przewożono 17 ton miału węglowego, samoistnie zjechała na przeciwny pas ruchu przed nadjeżdżający samochód" - powiedział strażak. Przyczepa zepchnęła samochód do rowu i przygniotła go.

Droga pomiędzy Boronowem a Olszyną została po wypadku zablokowana. Wyznaczono objazdy. Droga wojewódzka nr 905 przebiega w tej części woj. śląskiego równolegle do autostrady A1, na zachód od niej, łącząc miejscowości Herby i Piasek.

Przed południem na miejscu wypadku policja nadal prowadziła swoje czynności. Według informacji strażaków mogły one jeszcze potrwać parę godzin, potem trzeba będzie jeszcze usunąć skutki wypadku, m.in. wyciągnąć wraki z rowu.

Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski informował PAP rano, że do działań po wypadku w Boronowie zadysponowano dziewięć jednostek straży pożarnej.(PAP)

autor: Mateusz Babak

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%