Zamknij
REKLAMA

Cieszyńska prokuratura: dziś wszczęcie śledztwa ws. wybuchu w Ustroniu

12.11, 05.12.2022 PAP Aktualizacja: 12.21, 05.12.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Jesteśmy w trakcie wszystkich formalności. Sprawa zostanie wszczęta pod kątem artykułu 163 paragraf 1 punkt 3 Kodeksu Karnego" - powiedział prokurator Hołdys.

W poniedziałek zostanie wszczęte śledztwo w sprawie eksplozji w Ustroniu. Wybuch zniszczył dom. Śmierć pod gruzami poniosło dwóch mężczyzn. Rana została kobieta - dowiedziała się PAP od prokuratora rejonowego w Cieszynie Andrzej Hołdys.

Chodzi w tym przepisie o "sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych". Skutkiem tego była śmierć dwóch osób. Grozi za to od roku do 10 lat.

Do wybuchu doszło w niedzielę przed godz. 10. Dom, składający się z dwóch mieszkań, został zniszczony. Spod gruzów ratownicy wydobyli żywą kobietę. Trafiła do szpitala. Wieczorem spod gruzów ratownicy wydobyli ciała dwóch mężczyzn.

Przyczyna wybuchu nie jest znana. Najprawdopodobniej eksplodowała butla z gazem. Na miejscu działał ciężki sprzęt i 40 zastępów staży pożarnej - 140 ratowników. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ akub/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%