Zamknij
REKLAMA

W Starostwie zapłonęło Światełko Betlejemskie

23:19, 22.12.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Harcerze z Hufca Ziemi Myszkowskiej przekazali na ręce Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka „Światełko Betlejemskie”.

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk odbiera od myszkowskich harcerzy Świtełko Betlejemskie

Jak co roku harcerze tworzą akcję niesienia Światełka Betlejemskiego, które dociera do instytucji publicznych w całym kraju. 20 grudnia trafiło do gabinetu Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, który odebrał je od zastępcy komendanta Hufca Tomasza Szlenka i myszkowskich harcerzy: Kingi Jakubczyk, Jakuba Wójcika, Dawida Burzyńskiego i Mateusza Paska. W tym roku Światełko trafiło do Powiatu Myszkowskiego ze słowackiego Svitu gdzie skauci przekazali je naczelnikowi ZHP Harcmistrzyni Annie Nowosad.

Starosta Piotr Kołodziejczyk podkreślił wagę pracy harcerzy w kształtowaniu obywatelskich postaw młodych osób i podziękował za gotowość do wspólnych działań. Światełko Betlejemskie, które przynieśli myszkowscy harcerze z zastępcą Komendanta Hufca Tomaszem Szlenkiem na czele zapłonęło w gabinecie Starosty.

Tradycja związana ze Światełkiem trwa od 1986 roku, kiedy to dzieci austriackie przywiozły Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Od tej pory przypomina ono o idei braterstwa i pokoju, o nadziei i miłości, jakie przynosi Dzieciątko Jezus. Płomień z Betlejem trafia najpierw do Wiednia, gdzie jest przekazywany delegacjom skautowym z rozmaitych krajów Europy.

(Powiat Myszkowski)

REKLAMA
(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone