Zamknij
REKLAMA

Kolejny samochód dla strażaków

21:21, 01.11.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

To już szósty samochód, jaki Gmina Myszków zakupiła na potrzeby strażaków z jednostek OSP. Tym razem średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 marki Volvo otrzymała OSP w Mrzygłodzie. Tym  samym, poza OSP Mrzygłódka, wszystkie nasze strażnice mają nowe samochody.

Jest to efekt konsekwentnej polityka Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka, który sukcesywnie wymienia na nowe samochody w myszkowskich Ochotniczych Strażach Pożarnych. W 2011 r. zakupiono samochód dla Nowej Wsi i mały samochód dla Mrzygłodu, w 2013 r. strażackie auto otrzymał Będusz, w 2016 r. OSP Myszków i Smudzówka a w tym roku Mrzygłód. Na wszystkie te samochody gmina pozyskała kwotę 1.423.730,00 zł., przy wydatkowaniu z kasy miasta 985.000,00 zł.

Uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu odbyło się w październikową niedzielę. Życzę Wam i nam wszystkim, by te nasze nowe samochody strażackie jak najrzadziej nam służyły i rzadko opuszczały swoje garaże - mówił burmistrz Żak przekazując strażakom kluczyki do samochodu.

Mszę św. w intencji strażaków odprawił Proboszcz ks. Jacek Garncarek. W uroczystości wzięli udział: Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Woszczyk wraz z radnymi, Starosta Dariusz Lasecki wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim, druhowie strażacy wraz z rodzinami i mieszkańcy dzielnicy Mrzygłód. Życzyć sobie trzeba, by słowa burmistrza spełniły się w stu procentach.

(UM Myszków)

 

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ŁukaszŁukasz

0 0

Nowych wozów potrzebuje OSP Gęzyn i OSP Poraj. 21:22, 02.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone