Zamknij
REKLAMA

Konkurs Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych

16:33, 14.07.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Powiat Myszkowski

W czwartek w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Myszkowie Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dabrowa podpisał umowy w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych z przedstawicielami samorządów gminnych. Podczas podpisywania umów obecni byli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha Korendo, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Marta Salwierak, Radny Józef Lazar, wójtowie, burmistrzowie i sołtysiz gmin: Żarki, Niegowa i Koziegłowy.

Podpisanie umów w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych przez Wójta Gminy Niegowa Dorotę Hajto-Mazur
 


- Chcemy żeby drobne inwestycje na obszarach wiejskich również się tworzyły i rozwijały. Samorządowcy oraz sołtysi doskonale wiedzą, że te małe rzeczy tworzą wielka całość. Czasami brakuje kilku złotych żeby problem na terenie miejscowości rozwiązać.– mówił wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.

Na konkurs w wpłynęły 412 wnioski na kwotę niespełna sześciu milionów złotych. Pozytywnie oceniono 343 z nich – na sumę 4,8 mln zł. Zadania musiały być zarekomendowane przez radę sołecką lub zebranie wiejskie. Otrzymane w konkursie pieniądze sołectwa wydadzą wedle wskazanych potrzeb.

Podpisanie umów w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczkę


Wśród dofinansowanych zadań znalazły się np. przebudowy dróg i chodników, budowy placów zabaw czy renowacje skwerów, ale i doposażenie świetlic, zakup strojów ludowych, instrumentów muzycznych czy organizacja wydarzeń integrujących lokalną społeczność. O pomoc finansową w ramach konkursu sołectwa ubiegały się za pośrednictwem gmin.
Poszczególne Rady Sołeckie z terenu gminy, na podstawie oceny bieżących potrzeb mieszkańców danego sołectwa, opracowywały zadania inwestycyjne, a następnie wskazywały je gminie jako istotne dla sołectwa. Rada Sołecka podejmowała uchwałę stwierdzającą potrzebę realizacji przez gminę danego zadania, a następnie gmina zgłaszała wskazane przez sołectwa zadania do udziału w konkursie.
Pomoc finansową w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych otrzymały sołectwa z gmin: Niegowa, Żarki i Koziegłowy.

Podpisanie umów w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego

(Powiat Myszkowski)

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone