Zamknij

Diamentowa Liga - Fajdek przed Nowickim w rzucie młotem w Chorzowie, Kopron trzecia

15.35, 06.08.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Fajdek w drugiej próbie uzyskał wynik 81,27 m, co jest nowym rekordem Diamentowej Ligi. Poprzednim rekordzistą był Nowicki (81,25 w czerwcu w Paryżu). Pięciokrotny mistrz świata jednocześnie odniósł ósme zwycięstwo w Memoriale Kamili Skolimowskiej, który w tym roku pierwszy raz zaliczany jest do prestiżowego cyklu Diamond League.

Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem podczas mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie. Mistrz świata poprawił rekord tego cyklu. Drugi był Wojciech Nowicki. Wśród kobiet najlepsza była Amerykanka Brooke Andersen, a Malwina Kopron zajęła trzecie miejsce.

Podobnie jak w niedawnych MŚ w Eugene drugie miejsce zajął Nowicki, który w czwartej próbie osiągnął 79,19 m.

Trzeci wynikiem 78,83 m był Francuz Quentin Bigot, a na czwartej pozycji uplasował się Norweg Eivind Henriksen - 78,48 m.

Konkurs pań wygrała Andersen. Mistrzyni globu najlepszy wynik uzyskała w szóstej próbie - 75,76 m. Drugie miejsce zajęła jej rodaczk Janee Kassanavoid - 74,89.

Trzecia na Stadionie Śląskim była Kopron, która w pierwszym rzucie posłała młot na odległość 70,37 m. Brązowa medalistka olimpijska z Tokio w dalszej części konkursu nie poprawiła tego rezultatu.

Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Rumunka Bianca Florentina Ghelber, która uzyskała 69,65 m.(PAP)

mg/ pp/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%