Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z wójtami i burmistrzami

15:47, 04.01.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

W starostwie powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli starosta, wicestarosta oraz wójtowie i burmistrzowie gmin z powiatu myszkowskiego.

Podczas spotkania w starostwie powiatowym omawiano zasady współpracy między powiatem myszkowskim i gminami

Spotkanie odbyło się z inicjatywy starosty myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, który zaprosił przedstawicieli samorządów gminnych w celu omówienia działań w zakresie współpracy między poszczególnymi szczeblami samorządu. 

W rozmowach uczestniczyli starosta Piotr Kołodziejczyk, wicestarosta Mariusz Morawiec, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, wójt Niegowy Mariusz Rembak, wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak, wiceburmistrz Myszkowa Iwona Franelak.
Jednym z ważnych tematów spotkania była problematyka budowy chodników i ścieżek pieszo-rowerowych przy drogach powiatowych. Starosta Piotr Kołodziejczyk podkreślił, że należy wypracować model współpracy, w którym zasadniczą rolę będą pełnić wspólne dla wszystkich gmin zasady dotyczące współfinansowania. Przede wszystkim gminy miałyby decydować o lokalizacji nowego chodnika bądź ścieżki pieszo-rowerowej, uczestnicząc jednocześnie w kosztach inwestycji. 
Do tej pory nie istniały tego typu jasne zasady. Wspólne finansowanie inwestycji z zakresu chodników i ścieżek pieszo-rowerowych przez powiat i gminy odbywało się bez przyjętych wcześniej założeń.
Należy pamiętać, że mowa o przedsięwzięciach powiatowych, które nie są zadaniami gmin. Zdaniem starosty, to samorządowcy z danej gminy najlepiej wiedzą, w której miejscowości potrzebne są takie inwestycje. 
Należy więc podkreślić, że naturalną konsekwencją takiego stanowiska jest opieranie się na autorytecie gmin w kwestii lokalizacji inwestycji.
Uczestnicy spotkania poruszali także aspekty samorządowe związane ze służbą zdrowia oraz pozyskiwania środków zewnętrznych.
 

(Powiat Myszkowski)

(D.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone