Zamknij
REKLAMA

W hołdzie poległym

23:47, 03.09.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

W  79. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej mieszkańcy Choronia i Dębowca, jak co roku tradycyjnie modlili się w intencji osób, które poniosły śmierć w obronie Ojczyzny. Posadzono również symboliczny dąb na 100-lecie Niepodległości Polski. Powiat Myszkowski reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Wicestarosta Anna Socha – Korendo razem z sołtysem Edwardem Mizerą składają kwiaty przy Mogile Poległych w II wojnie światowej

Co roku podczas tych obchodów mieszkańcy Choronia i Dębowca gromadzą się na wspólnej modlitwie przy Mogile Poległych w II wojnie światowej, by złożyć hołd poległym w obronie Ojczyzny. Tak było i w tym roku. Doroczna Msza święta za Ojczyznę, celebrowana przez ks. kanonika proboszcza Jana Lisieckiego, odbyła się z udziałem licznie zgromadzonych mieszkańców miejscowości, przy obecności harcerzy, uczniów, w asyście sztandarów Związku Kombatantów i jednostek Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta z Choronia.

W uroczystościach udział wzięli m.in: Wicestarosta Anna Socha – Korendo, Wójt Łukasz Stachera, Wicewójt Katarzyna Kaźmierczak, Przewodniczący Rady Andrzej Pawłowski, Wiceprzewodniczący Mariusz Karkocha. W obchodach udział wzięli również  żołnierze rezerwy ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Poraju.

Przypomniano o wszystkich ofiarach wojny, wskazując na potrzebę upamiętniania ofiary poniesionej przez naszych przodków w obronie Ojczyzny. Przypomniano o działaniach żołnierzy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, wchodzącego w skład 7 Dywizji Piechoty, którzy rankiem 3 września 1939 r. stoczyli bitwę z żołnierzami niemieckimi z 2 Pomorskiej Dywizji Lekkiej. Po mszy świętej, w intencji obrońców Ojczyzny uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na Mogile Poległych. Mogiła zawiera doczesne szczątki 41 osób, w tym 2 osób cywilnych i 39 żołnierzy. Posadzono również symboliczny dąb na 100-lecie Niepodległości Polski.

Na zdjęciu od lewej: proboszcz Jan Lisiecki, Przewodniczący Rady Andrzej Pawłowski, Wicewójt Katarzyna Kaźmierczak, Wicestarosta Anna Socha – Korendo i Wójt Łukasz Stachera

(Powiat Myszkowski)

(D.D)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone